Udruga umirovljenika   Grada Krka osnovana je 13.02.1998. godine.

Tijekom proteklih  gotovo  dvadeset godina prilagođavala  se je svim promjenama  Zakona o udrugama, usklađivala  svoje financijsko  poslovanje  izmjenjenim  zakonskim promjenama, ali  joj  je uvijek ostao osnovni cilj, a to je briga o umirovljenicima   i osobama starije životne dobi s ciljem zaštlte, promidbe   i  unaprijeđenja   prava umirovljenika, te zalaganje za poboljšanje  materljalnog, socijalnog, društvenog i kulturnog  standarda svojih članova. Sve gore navedeno i ostalo navedeno u članku 7. Statuta Udruge je područje  djelovanja,  a ciljevi su zaštlta i unaprijeđenje prava umirovljenika.

Upravo zadnje usklađivanje  sa Zakonom o Udrugama obavljeno  je tijekom 2015. godine  i  naša je udruga upisana u Registar udruga Republike Hrvatske 17. srpnja 2015. godine  te joj je odobren  rad sukladno novim propisima rješeniem  Ureda Državne  uprave u Primorsko-goranskoj  županiji, Sluzbe za opću upravu  lspostava u Krku, Klasa: UP/1-230-02/15-02/44  URBROJ: 2170-10-02/6-15-2. Registarski broj udruge je 08000430, OIB:87108816444.

Sjediste udruge je Krku u ulici J. J. Strossmayera 24.

Primanje  stranaka je srijedom  od 10-12 sati.

U skladu sa Zakonom o udrugama  Udruga provodi  svoju aktivnost  kroz tijela udruge i  to: SKUPŠTINA, IZVRŠNI ODBOR, NADZORNI ODBOR, PREDSJEDNIK, DOPREDSJEDNIK, TAJNIK, LIKVIDATOR i SOCIJALNI ODBOR.

Način rada i  funkcioniranje   svih tijela  propisani su Statutom  udruge.

Izvršni odbor

1.  Ivan Bolonić, predsjednik udruge